Uluslararası taşımacılık şirketi TELS CARGO'nun tarihi

Şirketin kuruluşu (2007)

Nakliye şirketi TELS CARGO, 2007 sonbaharında TELS Şirketler Grubu'nun bir parçası olarak, kendi hedefleri ve gelişim stratejisi ile tamamen bağımsız bir şirket olarak kurulmuştur. Çalışmalarını en başından itibaren bir Avrupa markasının yüksek standartlarına göre inşa eden lojistik pazarının yeni katılımcısı, hızlı bir başlangıç yaptı.

Şirketin kuruluşu (2007)

Pazara giriş (2008-2009)

İlk yıl şirketin filosuna Avrupa markalarından 40 adet çekici ve yarı römork satın alındı, kısa sürede şirkete sürücü ve üst düzey uzman kadro kazandırıldı. Ortaya çıkan küresel ekonomik kriz bağlamında şirket, AB-BDT kargo teslimat pazarında benzeri görülmemiş sonuçlar gösterdi ve uluslararası trafikte ortalama yıllık araç kilometresi 140 bin km oldu.

Faaliyetlerinin başlangıcında şirketin yönetim sisteminin uluslararası ISO 9001 ve ISO 14001 standartlarına uygunluğu belgelendirilmiştir. Araç filosu ve sürücü kadrosu tehlikeli madde taşımacılığı için uygundur.

Yüksek müşteri hizmetleri standartlarını takip eden ve sürücülerin çalışma koşullarına dikkat eden TELS CARGO, tüm filoyu GPS navigasyon sistemleri ve yükleme işlemlerini kolaylaştıran ve hızlandıran sürgülü tavanlı yarı römorklarla piyasadaki ilk araçlardan biridir. Sürücülere koruyucu çalışma kitleri verilmektedir.

2009 yılından bu yana şirketin çevre politikası, EURO V'ten daha düşük olmayan, yalnızca yüksek çevre standartlarına sahip araçların satın alınmasına ilişkin kuralları belirlemiştir.

Pazara giriş (2008-2009)

Amaç, hizmet kalitesinde lider olmak (2010-2013)

TELS CARGO, standart kalitede taşımacılık ve lojistik hizmetleri sağlayan ve karayoluyla kargo teslimatı pazarında trendleri belirleyen şirket imajını geliştirmeye ve güçlendirmeye çalışmaktadır. Uydu takip sistemleri hayata geçirildi ve kullanılıyor. Kayar tavanlı ve güçlendirilmiş kargo emniyet sistemli, sertliği artırılmış perdeli yarı römorklar satın alındı. 2012 yılı çekici filosunda sadece otomatik şanzımanlı araçlar bulunmaktadır. Müşterilerin ve satıcıların ihtiyaçlarını karşılamak için onlarca adet römork stokuna yatırım yapıyoruz.

Müşterilere karşı yükümlülüklerin yerine getirilmesinde güvenilirliği artırmak ve sürücülerin çalışma koşullarını iyileştirmek için araç filosunun sürekli olarak güncellenmesine karar verildi. Araçların maksimum yaşı 3,5 yıldan daha eski olmayacak şekilde düzenleme yapıldı. Araç parkına giren yeni araçlar her zaman daha modern, teknolojik, ekonomik ve çevre dostudur.

TELS CARGO 2013 yılında, Gümrük Birliği ülkeleri toprakları boyunca kargo ve malları tüm gümrük kontrol önlemlerini uygulamadan teslim etmenize ve pahalı kargoları eskort olmadan taşımanıza olanak tanıyan Gümrük taşıyıcısı statüsünü almıştır. Bu durumu her yıl düzenleyici otoritelerle onaylayan şirket, tüm piyasa katılımcılarına sürekli olarak yüksek güvenilirlik ve sorumluluk göstererek, müşterilerine lojistik bütçelerini optimize etme ve kargo teslimatını hızlandırma konusunda ek fırsatlar yaratmaktadır.

Amaç, hizmet kalitesinde lider olmak (2010-2013)

Yeni iş ortaklığı standartları (2014-2017)

2014 yılında TELS CARGO, araç sektöründe çalışmalarını (binek araç taşımacılığı) geliştirmek için MEGA yarı römorklu 80 aracı aynı anda satın alarak yüksek büyüme dinamikleri sergiledi. Araç filosu iki katına çıkarılıyor. Müşteriyle yapılan uzun vadeli sözleşmeler kapsamındaki bu hacimdeki yatırımlar hala olağanüstü esnekliğin, patlayıcı gelişme yeteneğinin ve müşterilerle karşılıklı yarar sağlayan koşullar altında etkileşim kurma isteğinin bir örneği olmaya devam etmektedir.

TELS CARGO, etkin ortaklık kurma yeteneği sayesinde, güvenilirlik ve zamanında teslimat gereksinimlerinin özellikle yüksek olduğu otomotiv endüstrisindeki işletmelerle olan işbirliği hacmini artırmaktadır.

Şirket, hizmet yelpazesini genişletmek amacıyla büyük boyutlu kargoların teslimatı pazarına girmektedir. Araç filosu, büyük kargoların taşınması için platformlara dönüşebilen MEGA tipi katlanabilir alçak yüklü yarı römorklarla donatılmıştır. Nakliya filosunun oluşturulmasına yönelik bu yaklaşım, müşteri taleplerine esnek bir şekilde yanıt vermenize ve ulaştırma taşıtlarını daha verimli bir şekilde çalıştırmanıza olanak tanımaktadır.

TELS CARGO, karayoluyla ekstra acil kargo teslimatı sunan pazardaki ilk şirketlerden biridir. Sürücülerin belirlenen güzergah noktalarında değiştirilmesini içeren ya da veya sürücülerin çalışma ve dinlenme programlarına ilişkin tüm gerekliliklere uyarken, kargo teslimat süresini düzenlemenize ve araçların sürekli hareketini organize etmenize olanak tanıyan bir mürettebat teslimat hizmetine imkan veren lojistik şemalar oluşturulmuştur. Bu tür hizmet, müşterilere işletmelerine kesintisiz tedarik organize etmeleri için ek fırsatlar sağlar.

Yeni iş ortaklığı standartları (2014-2017)

Faaliyet sunulan coğrafyasının genişletilmesi (2018-2019)

TELS CARGO, malların uluslararası teslimatına yönelik izin eksikliğinden kaynaklanan sınırlamaların üstesinden gelmek, riskleri çeşitlendirmek ve araç filosunun geliştirilmesine yönelik maliyetleri optimize etmek amacıyla Prag şehrinde (Çek Cumhuriyeti) kendi bölümünü açmakta ve araç filosunu Çek Cumhuriyeti'ne kayıtlı araçlarla donatmaktadır Bu adım, Avrupa'dan mal teslimatına ilişkin hacim açısından müşterilerin artan ihtiyaçlarının tam olarak karşılanmasını ve AB ile ortak ülkeler arasındaki ticari ilişkilerin sağlanmasını mümkün kılmıştır. Karayolu taşımacılığı ile teslimat ülkelerine ulaşmayı ve Avrupa Birliği ülkelerinden Rusya Federasyonu'na mal tesliminde lider konumda olmayı hedefliyoruz.

Balkan bölgesindeki ülkelerden teslimat organizasyonu yeni bir gelişme düzeyine ulaşmaktadır.

TELS CARGO, Çin'in iç bölgelerine kargo teslimatını organize eden ilk şirketlerden biriydi. Kazanılan deneyim ve kurulan iş bağlantıları, Çin'e/Çin'den kargo teslimat hizmetlerini daha da başarılı bir şekilde geliştirmemize olanak tanımaktadır.

Şirketin araç filosunda 2019 yılında 350'den fazla EURO V ve EURO VI çevre standartlarında araç ve çeşitli tiplerde yarı römorklar bulunmaktadır.

Faaliyet sunulan coğrafyasının genişletilmesi (2018-2019)

Her koşulda gelişme (2020-2021)

TELS CARGO, COVID-19 salgınının arka planında ortaya çıkan derin küresel ekonomik krize rağmen müşterileriyle yaptığı tüm anlaşmalara uymaya devam ediyor ve stratejik hedeflerine doğru ilerlemektedir.


Her koşulda gelişme (2020-2021)

Zorlukların üstesinden gelme (2021-2022)

TELS CARGO, COVID-19 salgınının arka planında ortaya çıkan derin küresel ekonomik krize rağmen müşterileriyle yaptığı tüm anlaşmalara uymaya devam ediyor ve stratejik hedeflerine doğru ilerlemektedir.

Zorlukların üstesinden gelme (2021-2022)

Jeopolitik, ekonomik ve dış ticaret gerçekleri sürekli olarak şirketin gelişim stratejisinde düzenlemeler yapmakta, müşterilerimiz için yeni ürünler, güzergahlar ve kargo teslim planları geliştirmemiz için bizi motive etmektedir.

Jeopolitik, ekonomik ve dış ticaret gerçekleri şirketin gelişim stratejisinde sürekli ayarlamalar yaparak bizi müşterilerimiz için yeni ürünler, güzergahlar ve kargo teslimat planları oluşturmaya motive ediyor.

Çin ile kargo taşımacılığının yönü dinamik olarak gelişmektedir. Müşterilerimize Çin'e/Çin'den karayoluyla komple kargo teslimatı sunan ilk şirketlerden biri olduk ve daha sonra hizmet portföyümüzü grup, tehlikeli ve büyük ebatlı kargolarla genişlettik.

2022 yılında yeni lojistik güzergahlarını ve ulaşım koridorlarını aktif olarak kullanarak Çin güzergahında çalışan araç filomuzu artırdık. Özellikle, kuzey ülkelerini Orta Doğu ülkeleriyle, Türkiye'yle ve Hint Okyanusu'na erişimi olan Kuzey-Güney koridoru üzerinde aktif olarak çalıştılar.

Yaptırım kısıtlamaları koşulları altında, çekicilerin AB-AEB-AB yönünde yeniden bağlanması ve yeniden yüklenmesi için altyapıyı ilk hazırlayanlardan biri oldular.

Ekaterinburg (Rusya Federasyonu) ve Almatı'daki (Kazakistan) ofislerimizin 2022 yılında açılışı tam zamanında gerçekleşti. Doğu ve güney yönlerden artan kargo trafiği bağlamında, bu noktalardaki varlığımız, lojistiği daha iyi hale getirmemize ve müşterilerimize en iyi teklifleri sunmamıza, karmaşık nakliye ve lojistik taleplerine yönelik yaklaşımları uyarlamamıza olanak sağlamıştır.

Küresel dış değişiklikler, ekibimizi değişikliklere daha hızlı yanıt vermeye, daha esnek ve aktif olmaya teşvik etti.

Değişiklikler iş modelini ve iç süreçleri etkiledi. Değişen koşullarda, personelin değişime hazır olma ve sonuca odaklanma gibi gerekli mesleki yeterliliklerini güçlendirecek gereklilikleri yeniden düzenledik. Şirkette çalışanların gelişimi için kapsayıcı koşullar ve yeni formatlar kullandık.

Müşterilerimize yönelik hizmet kalitesini, talep ve ihtiyaçlarına yanıt verme hızını artırmak amacıyla şirketin hizmetlerine yönelik bölgesel satış departmanlarımızı tek bir bütün halinde birleştiren yeni bir yapısal birim olan Satış Departmanı oluşturuldu.

Sürekli ilgi odağı, mevcut BT teknolojilerini kullanarak iş süreçlerinin birleştirilmesi ve otomasyonuna yönelik çalışmalardır.

TELS Şirketler Grubu'nun yeniden yapılanmaya gitmesiyle tam ekonomik bağımsızlığa kavuşan şirket, 2022 yılından bu yana yeni TELS CARGO markası altında faaliyet göstermektedir.

Mevcut kaynakları optimize etmeyi, operasyonel yönetimin verimliliğini artırmayı, yenilikçi süreçleri desteklemeyi amaçlıyoruz ve aynı zamanda insan sermayesini geliştirmeye ve çevreyi iyileştirmeye çalışıyoruz.
Zorlukların üstesinden gelme (2021-2022)